Aktuality

Zlaté úspechy ružomberských basketbalistiek i plavca Tišťana

448043945_953579853439992_1972152387432868780_n

MBK Ružomberok získal republikový titul v kategórii junioriek. Družstvo U19 pod vedením trénera Michala Porubčana bravúrne zvládlo v nedeľu 9. júna aj tretí zápas na majstrovstvách Slovenska na košickej palubovke, keď vyhralo nad Starou Turou 72:43.

Galériu víkendových úspechov ružomberského basketbalu doplnil aj medailový zlatý úspech mladších žiačok U13 na Majstrovstvách Slovenska počas dní od 7. do 9. júna v ružomberskej Koniarni. Hráčky pod vedením mládežníckeho trénera Antona Panisa dosiahlo najcennejší kov. V poslednom piatom dueli finálovom dueli zdolali ružomberské žiačky BK Klokani Ivanka pri Dunaji 52:26.

Úspechy však nepriniesli len basketbalové palubovky. Na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní v dlhom bazéne v Šamoríne Tibor Tišťan (PO Ružomberok) získal dve medaily – zlato na 50 m motýlik časom 23,72 sek. a striebro na 50 m voľný spôsob za 23,03 sek.

Ružomberským športovcom srdečne blahoželáme!

Snímky: MBK Ružomberok a PO Ružomberok